Игра со пари The Dog House Megaways

The Dog House Megaways е видео слот со 6 ролни од Pragmatic Play. Играта ја користи популарната механика на Megaways, што значи дека има до 117.649 начини за победа при секое вртење. RTP е поставен на 96,55%, а максималната можна добивка е 10.000 пати повеќе од вашиот влог. Слот има висока нестабилност и низа бонус функции, вклучувајќи бесплатни вртења со множители, расфрлани и диви симболи. Минималната големина на облогот е $0,20, а максималната големина на облогот е $100 по спин.

The Dog House Megaways

The Dog House Megaways

Содржини

ТОП-5 онлајн казина со бонус понуди за играње The Dog House Megaways

казиноИмеБонусИграј
1 Победа 500% бонус на првите депозити
Пин-ап До $500 + 250 вртења
Доверба на коцки До $30000 + 25 вртења
Влог 200% до $1000
Вулкан Вегас 200% до $1000 + 50 FS
ICE казино 120% до $300 + 120 FS

Ако сакате да започнете да играте The Dog House Megaways за вистински пари, ве покриваме. Составивме листа на ТОП-5 онлајн казина кои нудат бонус понуди за да започнете.

  1. Казино Вилијам Хил – Регистрирајте се и добијте бонус за натпревар од 100% до 300 фунти + 50 бесплатни вртења на The Dog House Megaways.
  2. 888 Казино – Регистрирајте се и добијте бонус за натпревар од 100% до 100 фунти + 88 фунти бонус без депозит.
  3. Казино LeoVegas – Пријавете се и добијте бонус за натпревар од 100% до 100 фунти + 20 бесплатни вртења на The Dog House Megaways.
  4. Mr Green Casino – Пријавете се и добијте бонус за натпревар од 100% до 100 фунти + 200 бесплатни вртења.
  5. Казино Casumo – Пријавете се и добијте бонус за натпревар од 100% до 300 фунти + 20 бесплатни вртења на The Dog House Megaways.

The Dog House Megaways е одлична игра со многу потенцијал за големи победи. Кругот на бесплатни вртења може да биде особено профитабилен, благодарение на множителот 3x што важи за сите победи. Ако барате нова слот-игра за проба, топло ја препорачуваме The Dog House Megaways.

The Dog House Megaways: Карактеристики

Главната карактеристика на The Dog House Megaways е механичарот на Megaways. Ова значи дека има до 117.649 начини за победа при секое вртење. Бројот на начини за победа варира во зависност од тоа колку симболи се во игра на секоја ролна. Колку повеќе симболи, толку повеќе начини за победа.

Другата главна карактеристика на The Dog House Megaways е кругот на бонус за бесплатни вртења. Ова се активира со слетување на три или повеќе распрснувачи насекаде на макарите. Потоа ќе бидете наградени со 10 бесплатни вртења, а сите победи во текот на овој круг се множат со 3x. Можете исто така да го активирате бонусот за бесплатни вртења со слетување на три или повеќе скетери во текот на кругот.

Dog House Megaways

Dog House Megaways

The Dog House Megaways: Обложување и исплати

Минималната големина на облогот за The Dog House Megaways е $0,20, а максималната големина на облогот е $100 по спин. Играта има голема нестабилност, што значи дека нуди потенцијал за големи победи, но и ризик од брзо губење на вашиот удел. RTP е поставен на 96,55%, а максималната можна добивка е 10.000 пати повеќе од вашиот влог.

The Dog House Megaways: Графика и звук

Графиките за The Dog House Megaways се шарени и живописни, со цртано чувство. Звучните ефекти се оптимистички и додаваат на целокупната весела атмосфера на играта.

Како да се игра The Dog House Megaways

Опсегот Pragmatic Play е познат по својата едноставност, а истото може да се каже и за контролите на оваа игра. Машината има вообичаен сет на копчиња што се користат во семејството на Pragmatic Play, што е добра работа бидејќи се исклучително едноставни за употреба.

За да го прилагодите вашиот влог, кликнете на копчињата Плус и Минус од двете страни на копчето Спин. Може да обложувате само 0,20 или дури 100 по спин, во зависност од тоа дали ќе изберете да играте со знаци плус или минус покрај него. Кога ќе поклопите три симболи оддесно на најмалку три ролни, добивате повеќекратна нивната вредност во монети.

Едноставно следете ги упатствата за да пристапите до табелата за плаќање, која ќе прикаже колку вреди секој симбол. Заработувате до 10 монети за симболите на картичките со најниска плата и до 150 за највредната пудлица ако обложите вкупно 20 монети на основен влог од 20 монети.

Автоматската репродукција е уште еден избор, но не постои опција за брзо центрифугирање. Не се потребни модификации на играта, функции или опции за играње со автомати The Dog House Megaways на компјутери, iOS, Android и мобилни уреди со Windows.

The Dog House Megaways Прагматично плаќање

The Dog House Megaways Прагматично плаќање

The Dog House Megaways RTP и нестабилност

The Dog House Megaways има RTP (враќање во плеерот) од 96,55%. Ова е малку над просекот за онлајн слот. Нестабилноста на играта е висока, што значи дека може да очекувате да видите големи победи, но ќе доживеете и некои суви магии каде што не добивате ништо. Максималната можна победа е 10.000 пати повеќе од вашиот влог.

Како да победите The Dog House Megaways

Клучот за освојување на The Dog House Megaways е да се активира кругот на бонус за бесплатни вртења. Оттука ќе доаѓаат големите победи, бидејќи сите победи во текот на овој круг се множат со 3x. Другиот начин да се добие голема победа е да се постигне максималниот можен број на Megaway на секое вртење, што е 117.649.

Плаќањата во играта не се засноваат на каскадни победи или алгоритам за лавина, што е невообичаено за слотови на Megaways.

Играта се одвива на автомат со 10 ролни и 25 линии за плаќање. Кога ќе освоите пет или повеќе монети во едно вртење, ќе ја активирате функцијата Бесплатни вртења и ќе бидете наградени со десет бесплатни вртења кои се активни сè додека продолжувате да добивате комбинации на најлевата ролна и се протегате надесно. Играта исплаќа најмалку три симболи кои се совпаѓаат, додека шест се претпочитаат Плаќањата од дванаесет или повеќе монети се ценат.

Слот The Dog House Megaways ви овозможува да освоите многу повеќе од џекпотот на основната игра со освојување со мултипликатори во основната игра и бонус за бесплатни вртења, бидејќи ова е пристап за исплата на каскадна замена за добивки.

Во однос на исплатите, типично е игрите со каскадни победи да имаат пониски прагови на победи, но тоа не е случај во The Dog House Megaways.

Dog House Megaways казино

Dog House Megaways казино

Совети и трикови за The Dog House Megaways

  • Најдобар совет за The Dog House Megaways е да се обидувате да го активирате бонусот за бесплатни вртења што е можно почесто. Оттука ќе доаѓаат големите победи, бидејќи сите победи во текот на овој круг се множат со 3x.
  • Друг совет е да се обидете да постигнете максимален можен број на Megaway на секое вртење, што е 117.649.
  • Високата нестабилност на играта значи дека можете да очекувате да видите големи победи, но ќе доживеете и некои суви магии каде што не добивате ништо.
  • Најдобар начин да се надмине ова е да имате голема сума и да бидете трпеливи.

The Dog House Megaways бонус карактеристики

The Dog House Megaways има две главни бонус карактеристики, а тоа се бесплатните кружни вртења и лепливите дивини. Кругот на бесплатни вртења се активира со приземјување на три или повеќе скетери во текот на кругот. Ова ќе ве награди со десет бесплатни вртења, а сите победи во текот на овој круг се предмет на множител од 3 пати. Другата бонус карактеристика е леплива дивина, која може да се појави на макари два, три, четири и пет. Овие симболи ќе останат на место за време на траењето на бесплатните вртења и ќе ги заменат сите симболи, освен за расфрланите.

Dog House Megaways Демо

Dog House Megaways Демо

Демо The Dog House Megaways (бесплатна репродукција)

Можете да играте The Dog House Megaways бесплатно на нашата страница. Демо играта е потполно иста како играта со вистински пари, освен што ќе играте со пари за играње наместо со вистински пари. Ова е одличен начин да се навикнете на играта и да научите како таа функционира пред да почнете да ги ризикувате сопствените тешко заработени пари.

Dog House Megaways Прагматичен

Dog House Megaways Прагматичен

The Dog House Megaways Џекпот

Нема прогресивен џекпот во The Dog House Megaways, но има максимална можна исплата од 10.000 монети. Ова може да се добие со слетување на пет диви симболи на една линија за плаќање за време на основната игра или кругот на бесплатни вртења.

The Dog House Megaways слот

The Dog House Megaways слот

Симболи The Dog House Megaways

Симболите во The Dog House Megaways ги вклучуваат стандардните симболи за карти за играње, како и голем број симболи на тема куче. Највредниот симбол е пудлицата, која може да ви додели до 150 монети ако слетате пет по ред. Другите симболи со висока вредност се далматинскиот, булдогот и биглот, кои сите нудат максимална исплата од 100 монети. Симболите со помала вредност се симболите за карти за играње 9, 10, J, Q, K и A.

Симболот Wild е логото на играта и тоа може да ги замени сите други симболи освен симболот Scatter. Симболот Scatter е коска на која пишува „Бесплатни вртења“. Слетувањето на три или повеќе од нив ќе ја активира функцијата Бесплатни вртења.

RTP (враќање на играчот) на The Dog House Megaways е 96,55%, а играта има висока нестабилност. Ова значи дека може да очекувате да гледате поретки, но поголеми победи додека играте The Dog House Megaways.

Купи Dog House Megaways бесплатен бонус за играње

Купи Dog House Megaways бесплатен бонус за играње

Завршни мисли

The Dog House Megaways е одличен додаток на постојано растечката листа на слотови Megaways. Играта има две одлични бонус карактеристики и нуди максимална можна исплата од 10.000 монети. RTP од 96.55% е исто така доста добар, а високата нестабилност значи дека може да очекувате да гледате поретки, но поголеми победи додека играте The Dog House Megaways. Ако сте љубител на слотови Megaways, тогаш ова е дефинитивно игра што треба да ја проверите.

Најчесто поставувани прашања

Што е RTP на The Dog House Megaways?

RTP на The Dog House Megaways е 96,55%.

Која е максималната можна исплата во The Dog House Megaways?

Максималната можна исплата во The Dog House Megaways е 10.000 монети.

Кои се бонусните карактеристики во The Dog House Megaways?

Бонусните функции во The Dog House Megaways ја вклучуваат функцијата Бесплатни вртења и лепливите дивини.

Може ли да играм The Dog House Megaways бесплатно на вашата страница?

Да, можете да играте The Dog House Megaways бесплатно на нашата страница. Демо играта е потполно иста како играта со вистински пари, освен што ќе играте со пари за играње наместо со вистински пари.

Може ли да освојам џекпот додека играм The Dog House Megaways?

Нема прогресивен џекпот во The Dog House Megaways, но има максимална можна исплата од 10.000 монети. Ова може да се добие со слетување на пет диви симболи на една линија за плаќање за време на основната игра или кругот на бесплатни вртења.

The Dog House Megaways

Dog House Megaways

Dog House Megaways

The Dog House Megaways

The Dog House Megaways

Бесплатно The Dog House Megaways

Бесплатно The Dog House Megaways

Dog House Megaways Демо

Dog House Megaways Демо

The Dog House Megaways слот

The Dog House Megaways слот

Купи Dog House Megaways бесплатен бонус за играње

Купи Dog House Megaways бесплатен бонус за играње

Dog House Megaways бонус Купи демо

Dog House Megaways бонус Купи демо

Бесплатна игра Dog House Megaways

Бесплатна игра Dog House Megaways

Преглед на The Dog House Megaways

Преглед на The Dog House Megaways

Dog House Megaways бонус Купи

Dog House Megaways бонус Купи

Прагматично играње Dog House Megaways

Прагматично играње Dog House Megaways

Dog House Megaways слот Демо

Dog House Megaways слот Демо

Dog House Megaways Прагматичен

Dog House Megaways Прагматичен

Играјте Dog House Megaways

Играјте Dog House Megaways

Dog House Megaways слот

Dog House Megaways слот

The Dog House Megaways Прагматична игра

The Dog House Megaways Прагматична игра