Играјте Dog House Megaways во казиното Casumo

Dog House Megaways Казино Casumo

Dog House Megaways Казино Casumo

Казино Casumo е едно од најпопуларните онлајн казина. Нуди широк спектар на казино игри, вклучувајќи ја и играта megaways за кучиња куќа. Прегледот на казумо казино ќе ви помогне да разберете зошто ова казино е толку популарно.

казиноИмеБонусИграј
1 Победа 500% бонус на првите депозити
Пин-ап До $500 + 250 вртења
Доверба на коцки До $30000 + 25 вртења
Влог 200% до $1000
Вулкан Вегас 200% до $1000 + 50 FS
ICE казино 120% до $300 + 120 FS

Казиното Casumo нуди широк спектар на казино игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и многу повеќе. Прегледот на казумо казино ќе ви помогне да разберете зошто ова казино е толку популарно.

Онлајн казиното Casumo нуди широк спектар на опции за плаќање, вклучувајќи кредитни картички, е-паричници и многу повеќе. Прегледот на казино казино ќе ви помогне да разберете зошто овој начин на плаќање е толку популарен.

Казино Casumo нуди широк спектар на опции за поддршка на клиентите, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и многу повеќе. Прегледот на казумо казино ќе ви помогне да разберете зошто оваа поддршка за корисници е толку популарна.

Казиното Casumo нуди широк спектар на бонуси и промоции, вклучувајќи бонус за добредојде, бонуси за повторно вчитување и многу повеќе.

Содржини

Играјте игра за вистински пари The Dog House Megaways на Casumo

Барате забавна и возбудлива онлајн казино игра за играње? Не гледајте подалеку од The Dog House Megaways од Pragmatic Play. Овој слот со шест ролни и висока нестабилност има неверојатни 117.649 линии за плаќање и максимална добивка до 12.000 пати повеќе од вашиот влог. RTP е 96,55%.

The Dog House Megaways е поставен во шарен двор со куќичка за кучиња во центарот. Макарите се врамени со дрвена ограда и има коски, отпечатоци од шепи и играчки за кучиња расфрлани околу земјата. Симболите вклучуваат ниска вредност од А до 9 карти за играње, како и чинии за кучиња со поголема вредност, играчки за џвакање, коски и куќички за кучиња. Логото на играта е највредниот симбол, кој го доделува 50 пати вашиот влог за шест по ред.

Главната атракција во The Dog House Megaways слот е механичарот на мегавејс. Ова значи дека има до седум симболи на секоја ролна, што создава огромен потенцијал за победа. Каскадни победи се исто така во игра, што значи дека сите симболи што се дел од победата ќе експлодираат и ќе бидат заменети со нови симболи, што ќе ви даде уште една шанса да победите.

Има и бесплатен круг на вртења, кој се активира со слетување на три или повеќе распрснувачи насекаде на макарите. Ќе започнете со 10 бесплатни вртења, но може повторно да ја активирате функцијата со слетување на повеќе скетери. За време на кругот на бесплатните вртења, секоја победа ќе биде предмет на множител од 2 пати, а исто така ќе имате корист од неограничени множители на добивки.

Dog House Megaways слот

Dog House Megaways слот

Демо The Dog House Megaways на казиното Casumo

Може да се обидете The Dog House Megaways демо на Casumo казино за да добиете чувство за играта. Веб-страницата за казино casumo има дел каде што можете бесплатно да играте Dog House Casumo. Ова е одличен начин да научите како функционира играта и да видите дали е нешто што би уживале да го играте. Кој знае, можеби дури и ќе освоите пари додека сте на тоа!

The Dog House Megaways: Брз вовед

The Dog House Megaways е игра со видео слот создадена од Pragmatic Play. Изграден е околу популарниот мотор за игри Megaways и нуди до 117.649 начини за победа. The Dog House Megaways има RTP од 96,55% и максимална добивка од 10.000 пати повеќе од вашиот влог. Играта се игра на распоред со 6 ролни, 7-8-9-10-11-12 со 2 до 7 симболи на секоја ролна. Сите симболи се поврзани со темата и вклучуваат: куќа за кучиња, противпожарен хидрант, коска, чинија со храна, дама куче, џентлмен куче и вредности за карти за играње (А – 9).

The Dog House Megaways е игра со голема испарливост и ги содржи следните бонус кругови:

Функцијата за бесплатни вртења се активира кога ќе слетате 3, 4, 5 или 6 распрснувачи на ролните. Потоа ќе ви бидат доделени соодветно 10, 12, 15 или 20 бесплатни вртења. За време на кругот на бесплатни вртења, сите добивки подлежат на множител од 2x, 3x, 4x или 5x.

Вториот бонус круг е функцијата за лепливи дивини. Ова се активира кога слетувате диви симболи на макари 2-6 за време на основната игра или кругот на слободните вртења. Симболот вајлд потоа ќе се залепи за времетраењето на центрифугата и ќе ги замени сите други симболи освен симболот за расејување.

Процес на регистрација

Процесот на регистрација во казиното Casumo е прилично едноставен и јасен. Сè што треба да направите е да обезбедите некои основни лични информации како што се:

 • вашето име
 • и-мејл адреса
 • и датум на раѓање.

Откако ќе се регистрирате, ќе можете да се најавите и да започнете да ги играте игрите. Исто така, ќе можете да го искористите бонусот за добредојде што го нуди казиното. Бонусот за добредојде ви дава одредена сума на бесплатни вртења на слотови или одредена сума на кредит за користење на игрите на маса.

Ако барате возбудлива и забавна игра за играње во казиното Casumo, тогаш дефинитивно треба да ја погледнете играта „Megaways“ во куќичка за кучиња. Ова е слот игра која доаѓа со многу возбудливи карактеристики и бонуси. Играта е исто така многу лесна за разбирање и играње. Дефинитивно ќе уживате играјќи ја оваа игра во казиното Casumo.

Регистрација Casumo

Регистрација Casumo

Casumo казино Добрите и лошите страни

Добрите страни:

 • Наградувано казино
 • Одлична мобилна апликација
 • Фантастичен избор на игри

Конс:

 • Високи барања за обложување на бонуси
 • Не е достапно во сите земји

Депозити и повлекувања

Казиното Casumo нуди различни начини на депозит и повлекување. Играчите можат да избираат од голем број популарни начини на плаќање, вклучувајќи Visa, Mastercard, Maestro, Skrill, Neteller, Paysafecard, Interac e-Transfer и банкарски трансфер. Депозитите се инстант, а повлекувањата се обработуваат во рок од 24 часа. Нема такси за депозити или повлекувања.

Бонуси и промоции 

Казиното Casumo нуди широк спектар на бонуси и промоции на своите играчи. Најпопуларниот бонус е бонус за добредојде, кој на новите играчи им дава натпревар од 100% на нивниот прв депозит до $200. Исто така, достапни се бонуси за повторно вчитување за постоечките играчи, како и програма за лојалност каде што играчите можат да заработат поени за размена на пари или награди.

Новите играчи можат да ги искористат предностите на дарежливиот бонус за добредојде, а исто така има и редовни бонуси за повторно вчитување и понуди за бесплатни вртења.

Онлајн казиното Casumo е исто така едно од ретките казина кои нудат бонус без депозит. Ова значи дека можете да го испробате казиното без да ризикувате сопствени пари. Едноставно регистрирајте се, потврдете ја вашата сметка и ќе ви биде доделен бесплатен бонус во вредност од $10.

The Dog House Megaways е една од најпопуларните игри во казиното Casumo. Оваа игра е слот со 6 ролни и 729 начини за победа, кој има RTP од 96,55%. Играта има функција за бесплатни вртења каде што можете да освоите до 12 бесплатни вртења, како и функција за коцкање каде што можете да се обидете да ги удвоите вашите добивки.

Главната игра има само диви симболи, кои можат да се појават со множители и да ви помогнат да победите големи. Сè друго се сведува на бесплатни вртења. Патем, иако слотот Dog House го користи моторот Megaways, тука нема каскади.

Постојат два методи за активирање на функцијата за слободни вртења. Првиот чека три, четири, пет или шест симболи за расејување да се појават на полето за играње. Втората опција е кликнување на копчето „Купи бесплатни вртења“ и плаќање x100 од вашиот облог. Бројот на достапни бесплатни вртења се однесува и на бројот на симболи за расејување присутни во областа за играње, како и на која опција за бесплатни вртења е избрана:

 • Три симболи за расфрлање - седум бесплатни вртења за лепливи дивини или 15 бесплатни вртења со дождливи дивини
 • Четири симболи за расфрлање - 12 бесплатни вртења за лепливи дивини или 15 бесплатни вртења со дождови
 • Пет симболи за расејување - 15 бесплатни вртења за лепливи дивини или 25 бесплатни вртења со дождови
 • Шест симболи за расфрлање - 20 бесплатни вртења за лепливи дивини или 30 бесплатни вртења со дождливи дивини

Ако ја изберете опцијата Sticky Wilds, два до седум лепливи диви симболи со множители кои се движат од x1 до x3 може да се појават на полето за играње во текот на целата рунда, кои остануваат на макарите до крајот на рундата. Ако ја изберете опцијата Raining Wilds, може да се појават до шест диви симболи на која било од неколкуте локации на полето за играње со множители кои се движат од 1x до 3x.

Casumo бонус за добредојде

Casumo бонус за добредојде

The Dog House Megaways: Карактеристики

The Dog House Megaways е онлајн слот игра создадена од Pragmatic Play. Играта има 6 ролни и 7 редови, како и RTP од 96,55%. Играта има и каскадни ролни, бесплатни вртења, лепливи дивини и мегавеј. Максималната победа во играта е 10.000 пати повеќе од вашиот влог.

The Dog House Megaways е игра со средна до висока нестабилност. Ова значи дека може да очекувате почесто да гледате помали победи, но големите победи ќе бидат поретки. Меѓутоа, кога ќе постигнете голема победа, таа најверојатно ќе биде многу голема.

Минималниот облог во играта е $0,20, а максималниот облог е $100.

The Dog House Megaways е достапен за играње на повеќето онлајн казина, како и на мобилни уреди.

Играјќи го слотот Dog House Megaways, ќе мора да посетите убав хотел за кучиња, кој е значително поголем поради проширената област за играње, за да дознаете како нашите четириножни пријатели можат да живеат во нив.

Разликата помеѓу двата слот-машини The Dog House е во тоа што вториот има значително поголем простор за игра; во првата верзија, тоа е исто како што би очекувале: 5 ролни и 20 линии за плаќање, додека во ова второ издание, благодарение на технологијата Megaways, имате шест ролни со единствен број на симболи на секоја од нив, за вкупно 117649 можни добитни комбинации. Кога истите симболи се појавуваат на последователни макари во која било позиција почнувајќи од првата, се добива добитна комбинација.

Облозите започнуваат од $0,20 и одат до $100 по вртење, во зависност од уредот што го користите. Може да го играте слотот Dog House во рачен режим или со опцијата Autoplay, каде што можете да поставите колку автоматски вртења ќе се активираат. Дисперзијата на The Dog House Megaways е одлична, со RTP од 96,55 проценти и максимален потенцијал за исплата од 12305 пати повеќе од вашиот влог.

Единствени симболи

 • Диви симбол (штанд) се појавува на макари 2, 3, 4 и 5. Имајте на ум дека тој не може да создава комбинации сам по себе, туку може да замени други симболи наместо тоа - освен за расфрлањето. Дополнително, дивите симболи имаат множители на x2 или x3; а ако во добитна комбинација учествуваат повеќе множители – тие се собираат.
 • Симболите за расејување, кои се отпечатоци од шепи, ги активираат бесплатните вртења во оваа игра. Кога на полето за играње се појавуваат најмалку три симболи за расејување, тоа се случува; колку повеќе се појавуваат расфрлани симболи, толку повеќе бесплатни вртења ќе добивате.

Други игри во казиното Casumo

Casumo казиното нуди и широк спектар на најпопуларни онлајн слотови и игри на маса. The Dog House Megaways е една од најпопуларните игри на страницата. Овој слот игра со 6 ролни нуди до 117.649 начини за победа и има RTP од 96,55%. Други популарни игри вклучуваат Starburst, Gonzo's Quest, Book of Dead и Thunderstruck II. Casumo казиното нуди и казино во живо со разновидни игри со дилери во живо. Играчите можат да избираат од блек џек, рулет и бакара. Има и избор на покер игри и емисии на игри. Казиното Casumo е лиценцирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта. Казиното Casumo има и одговорна политика за коцкање за да помогне во заштитата на играчите.

Играјте во казиното Casumo

Играјте во казиното Casumo

Casumo Мобилно казино

Ако барате мобилно казино со врвна оцена, не можете да погрешите со Casumo. Ова казино е високо оценето и од играчите и од критичарите и нуди одличен избор на игри, бонуси и функции.

Една од работите што го издвојува Casumo е неговото мобилно казино. Ова казино е дизајнирано специјално за мобилни уреди и нуди голем избор на игри што може да се играат во движење. Постојат над 200 различни наслови на казино казино достапни за играње на мобилен телефон, вклучувајќи ги сите најнови и најдобри изданија.

Покрај одличната понуда за мобилни телефони, Casumo обезбедува и голем избор на бонуси и промоции.

Зошто треба да се игра The Dog House Megaways на Casumo?

The Dog House Megaways е една од најпопуларните онлајн казино игри таму, и со добра причина. Тоа е неверојатно забавна и привлечна игра која им нуди на играчите шанса да освојат големи пари. Уште повеќе, тоа е исто така една од најлесните казино игри за учење и игра.

Casumo е едно од водечките онлајн казина, кое нуди широк спектар на казино игри на своите играчи. The Dog House Megaways е само една од многуте одлични игри што се нудат на Casumo.

 • онлајн казино игра со шест макари и висока нестабилност
 • се одликува со мегавејс механичар за до 117.649 линии за плаќање
 • нуди максимална добивка од 12.000 пати повеќе од вашиот влог
 • има RTP од 96.55%
 • вклучува бесплатен круг на вртења со множители и неограничен потенцијал за добивка
 • е достапен за репродукција и на десктоп и на мобилни уреди

Заклучок

Како што можете да видите, има многу причини да го испробате Casumo казиното. Не само што нудат огромен избор на игри, туку имаат и некои од најдобрите бонуси и промоции наоколу. Плус, нивната услуга за клиенти е врвна.

Casumo е одлично казино кое нуди широк спектар на игри, вклучувајќи го и популарниот Dog House Megaways. Веб-страницата е лесна за навигација и има еден тон корисни функции, што го прави одличен избор за онлајн игри. Ако барате пријатно и наградувачко искуство во казино, проверете Casumo!

Најчесто поставувани прашања

Како да почнам да играм во казиното Casumo?

За да започнете да играте во казиното Casumo, едноставно креирајте сметка и направете депозит. Откако ќе депонирате, можете да започнете да играте која било од нашите казино игри. Доколку ви треба помош, нашиот тим за поддршка на клиентите е секогаш достапен да ви помогне.

Како да победам на играта Dog House Megaways?

За да победите во играта Dog House Megaways, едноставно завртете ги ролните и спојте три или повеќе симболи заедно. Колку повеќе симболи одговарате, толку поголема ќе биде вашата исплата. Ако слетате четири или повеќе скетери на ролните, ќе го активирате кругот на бесплатни вртења каде што можете да заработите уште повеќе исплати.

Која е RTP на играта Dog House Megaways?

RTP на играта Dog House Megaways е 96,55%. Ова значи дека за секој $100 што се обложува, играта во просек ќе исплати $96,55.

Која е максималната исплата на играта Dog House Megaways?

Максималната можна исплата на играта Dog House Megaways е 10.000 пати повеќе од вашиот влог. Ова значи дека ако треба да обложите $100 по спин, потенцијално може да освоите до $1,000,000!